Меню

Детектор брехні – точне визначення правди


Правда-поняття дуже нестабільне. Як дізнатися, чи говорить співрозмовник правду, і як він розцінює це поняття?

У житті буває багато ситуацій, коли високу цінність має саме чиста правда, а не вигідно завуальовані факти. У таких випадках допоможе детектор брехні — сучасний апарат, який безпомилково визначає моменти, коли людина бреше.

Стандартна ситуація: сім’я на межі розпаду, так як дружина підозрює чоловіка в зраді. У неї своя правда: розповіді подруг, випадково знайдена в кишені помада, пізні повернення чоловіка додому. А нього — своя: він запевняє, що подруги помиляються, що помаду втратила колега і що останнім часом на роботі аврал. Крапку в цьому конфлікті здатне поставити тільки експертне втручання: якщо детектор брехні підтвердить слова чоловіка, сім’я буде врятована. Ну, або навпаки — якщо з’ясується, що підозри дружини обґрунтовані.

Особливості перевірки із застосуванням детектора брехні

Найбільш поширені ситуації, коли прийнято використовувати детектор брехні:

  • у кадровій політиці деяких компаній — при прийомі на роботу або розслідуванні проступків на робочому місці;
  • при проведенні приватних розслідувань (чи краде домашня обслуга, чи не» зливає ” особисту інформацію охоронець і т.п.);
  • при розслідуванні фактів подружньої зради.

Використовувати детектор брехні — значить, прагнути до отримання точного результату. Варто розраховувати, що стандартна бесіда з перевіркою на поліграфі займає близько 1,5-2,5 годин.

Важливо відзначити, що не існує ефективних так званих прискорених 15-хвилинних перевірок. Вони не зможуть дати настільки надійний результат, як проведений аналіз з дотриманням всіх методик.

Як проводиться перевірка

Процес перевірки на детекторі брехні складається з таких етапів:

  • бесіда, під час якої фахівець дізнається інформацію про людину без підключення поліграфа: знайомиться, обговорює майбутнє тестування;
  • перевірка, під час якої використовується детектор брехні — вона проводиться в ізольованій тихій кімнаті.
  • На питання фахівця необхідно відповідати односкладово:» ні «або»так”.
  • аналіз результатів, отриманих з датчиків детектора і підготовка експертного висновку.

Дуже важливо довіряти процес перевірки саме професіоналам: не існує рівноправних компактних замінників поліграфа у вигляді додатку для смартфона, не може людина без досвіду правильно використовувати детектор брехні. Застосовувати детектор брехні — отже, підходити до справи з усієї серйозності, довіряючи завдання справжнім експертам, які використовують професійне обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2012 - 2021 Поліграф Центр Львів · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено