Меню

Що “вміє” детектор брехні?


Ще кілька років тому детектор брехні в Україні був нерозповсюдженим приладом, яким користувалися постійно хіба що співробітники спецслужб для своїх внутрішніх розслідувань і перевірок.

Зараз тенденція змінилася – і за допомогою поліграфa можна без проблем і великих затрат перевірити навіть міцність шлюбних відносин – зокрема, підтвердити чи спростувати факт зради чоловіка, зради жінки.

Глибина правди

Не варто вірити непрофесійним коментарям, начебто застосування детектора брехні не дає змоги дізнатися стовідсоткову правду. Навіть перші поліграфи демонстрували досить високий рівень об’єктивності, а сучасні комп’ютерні детектори брехні дають змогу отримати повністю підтверджений результат. Найкращий аргумент – повноцінне використання поліграфів у судовій практиці США та ряду інших країн.

Принцип роботи детектору брехні і методика дослідження побудовані на сприйнятті людських реакцій – тих, які неможливо вдати чи підробити. Мова йде про реакції організму: спітніння, збільшення пульсу, перепади тиску, зміна частоти дихання та ін. Саме такі зміни відбуваються в організмі людини, коли вона бреше. І детектор брехні за допомогою чутливих датчиків зчитує ці дані.

Далі ведеться аналіз і порівняння показників реакції людини на різні за значенням питання. У сучасних методиках виключається упереджене втручання людини на етапі аналізу — це робить спеціальна програма. Це найнадійніший метод, який дає змогу дізнатися, коли людина бреше, а коли говорить правду.

Для чого використовують детектор брехні українці

І хоч в Україні використання детектору брехні в судових справах офіційно не практикується, проте послуги поліграфу все частіше замовляють роботодавці для перевірки персоналу чи внутрішніх розслідувань. Але лідерами останнім часом стали приватні замовники – як вже зазначалося, детектор брехні допомагає сім’ям перевірити міцність стосунків.

 

Процес опитування людини на детекторі брехні не довгий (близько 1,5 годин), не важкий і цілком доступний за ціною. Якщо мова йде про збереження сім’ї – варто довіритись поліграфічному дослідженню.

Однак слід остерігатись шахраїв: компаній-одноденок, що обіцяють швидкий результат за смішні гроші. Делікатні і важливі питання варто довіряти професіоналам, що мають відповідні сертифікати і потрібне обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2012 - 2023 Поліграф Центр Львів · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено