Меню

Детектор брехні:питання і відповіді


Відповіді на цікаві запитання про поліграф(детектор брехні)

Розглянемо основні запитання людей стосовно поліграфа та відповімо на них

Скільки приблизно буде тривати тестування на детекторі брехні(поліграфі)?

Усе залежить від складності питання та особливостей самого опитуваного. Найменше, скільки може тривати випробування – це півтори години. Найбільше – чотири години. У середньому ж можна справитися десь години за дві-три.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що коли вам потрібна масова перевірка у прискореному режимі, треба виділяти не неї не менше, ніж 1,5-2 години, інакше результати не можна буде назвати коректними.

Що саме відбувається під час перевірки на детекторі брехні (поліграфі)?

Спершу з опитуваним проводить бесіду кваліфікованій поліграфолог, потім підключає його до приладу та робить тестування, а на останньому етапі аналізує отриману поліграму (показання детектора).

Перший етап потрібен, щоб описати людині процедуру, яку належить пройти. Також під час бесіди заповнюються усі необхідні документи та обговорюються різні питання.

Коли бесіда вичерпана, до опитуваного підключають апаратуру та проводять тестування. Відповідати на питання експерта треба тільки «так» або «ні». Разом з відповідями фіксуються показання усіх підключених датчиків. Людина, яку тестують, знаходиться у кімнаті одна,у достатньо комфортних умовах, щоб ніякі зовнішні фактори не заважали процедурі.

Коли опитування закінчено, отримана поліграма аналізується фахівцем-поліграфологом.

У яких саме населених пунктах України можна заказати вашу процедуру?

Це може бути абсолютно будь-яке українське місто. Навіть якщо там немає нашого представництва, наші спеціалісти можуть приїхати до вас у визначений термін. Ми регулярно проводимо перевірки у Києві, Харкові, Львові, Полтаві, Рівному, Дніпропетровську, Хмельницькому, Вінниці, Івано-Франківську, Запоріжжі, Чернівцях, Житомирі, Ужгороді, Луцьку, Черкасах, Сумах,  Херсоні та багатьох інших українських містах. Тому, якщо подзвонити нам по телефонам: +38(067) 373 3675 можна замовити процедуру – ми оперативно проведемо її для вас.

Чи змінюється результат тестування, якщо опитуваний хвилюється?

Ні, сучасне обладнання здатне ураховувати цей момент. Людині властиво хвилювання, особливо під час такої незвичної для неї процедури. Тому це є скоріше фоном для основних результатів перевірки. Але коли людина нервується, результати не псуються і тим паче не трактуються невірно, наша методика використовує комплексний підхід, який дає вірні показання.

Обман розкривається безпосередньо під час опитування, чи при аналізуванні поліграми?

Виявити брехню можна й відразу, побачивши показання на екрані монітору під час розмови. Але для більшої впевненості у своїх підозрах треба ретельно проаналізувати поліграму. Саме такий підхід прийнятий у світовій практиці. Тому наші спеціалісти досліджують результати опитування, щоб не помилитися і не звинуватити людину даремно.

Чи є якісь обмеження та протипоказання для проходження тестування на детекторі брехні (поліграфі)?

Проходити поліграфологічне тестування заборонено людям з будь-якими психічними розладами та у стані виснаження – психічного або фізичного. Також не рекомендується тестувати на поліграфі людей із хворобами сердечно судинної або дихальної системи.

Категорично заборонено проводити цю процедуру людям, які знаходяться під впливом наркотиків або алкоголю.

Тестування дітей на поліграфі не заборонено?

Дітям до чотирнадцяти років не рекомендується проводити поліграфологічне тестування. Це пояснюється тим, що їх психіка ще недостатньо сформована. Підлітків у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти перевіряють тільки у разі гострої необхідності, але при цьому ураховують особливості їх психіки.  Взагалі ж, треба розглядати кожен випадок окремо і там, де можна уникнути перевірки дитини, краще дійсно її уникнути.

Чи шкідливе для здоров’я тестування на поліграфі?

Ніякою шкоди організму людини та ніякого травматизму поліграфологічне тестування не спричиняє.

Чи може бути проведено тестування на детекторі брехні (поліграфі) без моєї згоди?

Ні, випробування поліграфом проводиться тільки на умовах отримання вашої письмової згоди.

Мій потенційний роботодавець хоче протестувати мене на поліграфі. Що це може означати?

Не хвилюйтеся, він просто хоче упевнитися у вашій благонадійності, у відсутності шкідливих звичок та проблем із законом. Якщо вам не має чого приховувати, погоджуйтесь сміливо, але ви, звісно ж, можете і відмовитися – це ваше право.

Навіщо потрібна перевірка на поліграфі своїх діючих працівників роботодавцю?

Перевірка на детекторі брехні допоможе виявити будь-які порушення у роботі, не дотримання режиму, відсутність лояльності до керівництва або компанії, порушення норм поведінки та навіть матеріальні злочини.

Чи є реальною можливість обдурення поліграфа?

Теоретично така можливість, звісно ж, існує. Але ми не радимо вам нею користатися. По-перше, мало в кого є такий досвід. По-друге, ефективних методів обдурення поліграфу не так багато. По-третє, усі спроби це зробити добре помітні кваліфікованим та досвідченим поліграфологам. І нарешті, сучасне обладнання не так просто обдурити, як хотілося б – воно просто не дасть вам шансів. Краще за все  – розслабитися і бути впевненим та відвертим. Це найбільш дієвий спосіб пройти тестування успішно.

Поліграфи якого бренду кращі?

Усі сучасні детектори брехні є дієвими та ефективними для виконання своєї функції. Серед них існує конкуренція, тому кожен виробник намагається наділити свій прилад найбільш комфортним інтерфейсом на високою чуттєвістю. Якщо розглядати імпортні моделі, то найбільш надійними є поліграфи таких брендів, як Axciton та Lafayette. Серед російських виробників зустрічаються теж достатньо непогані прилади: Барьер, Крис, Конкорд, Риф, Пик.

Які саме вимірювання робить детектор брехні?

Основні канали, по яким поліграф записує показання – це потовиділення (КГП), дихання та серцебиття (ФПЦ). У деяких моделях передбачена фіксація тремору рук, аналізу тембру голосу, та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2012 - 2023 Поліграф Центр Львів · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено