Детектор брехні (поліграф) для приватних клієнтів
Більшість ініціаторів перевірок на детекторі брехні (поліграфі) складається з приватних осіб. Левову частку цих звернень становлять люди, які дуже переживають з приводу вірності їх пари.
Підходи, люди і обставини завжди різняться в деталях, але їх об’єднує одне: хтось із пари переконує свого партнера пройти перевірку на поліграфі-детекторі брехні для того, щоб упевнитися в його щирості, і, варто зауважити, частенько сам стає об’єктом відповідного психофізіологічного дослідження.
Часто люди, які мають стосунки протягом певного періоду часу, перед якимось відповідальним кроком у житті, що стосується їх обох (таким як шлюб, наприклад), для того щоб почати нове життя, не маючи ніяких сумнівів, з власної ініціативи проходять тестування на детекторі брехні (перевірка на наявність фактів невірності і зради) і пропонують зробити те ж саме партнеру. У багатьох інших випадків перевірка на детекторі брехні (поліграфі) є оптимальним виходом з ситуації, допомагає зберегти нерви і сім’ю.
Судіть самі: можна як завгодно довго переживати, болісно фантазувати, випробовувати на міцність свої нерви, мучитися підозрами, в той час як можна пройти перевірку на поліграфі (детекторі брехні) і через кілька годин дізнатися відповідь на своє питання. У будь-якому випадку перевірка дозволить зберегти нервові клітини, які, як відомо, не відновлюються.
Крім того, ревнощі є сильним джерелом негативних емоцій і необдуманих, а часто й істеричних вчинків, які можуть зруйнувати створювані роками відносини й атмосферу взаємодовіри. Складно сказати, який відсоток осіб, що проходять перевірку, дійсно зраджували своїм другим половинкам, але якщо ви підозрюєте людину в зраді, то це зовсім не означає, що так і є. Варто в цьому переконатися, а вже потім з «холодною» головою прийняти рішення про те, як жити далі. Навіть якщо факт зради встановлений, це ще зовсім не кінець світу … Причини, які штовхають на зраду, бувають різними …
Досить часто самі підозрювані у зраді стають ініціаторами перевірки на поліграфі. Вони прагнуть таким чином зняти напругу у відносинах і вирішити питання, яке можливо гнітюче впливає вже протягом довгого часу. У більшості випадків після проходження перевірки на детекторі брехні всі такі питання знімаються. У цьому випадку хочеться тільки порадити не економити на послугах поліграфолога. Часто доводиться проводити повторні перевірки після того, як після першого тестування, проведеного шарлатаном або ж недосвідченим фахівцем, питання залишається нерозкритим або ще гірше – обросло новими.
На жаль, статистика стверджує, що зрада є найвагомішим приводом для розлучення. Можна було б навести поради відомих сімейних психологів з цього приводу, але, як показує практика, на особисте життя їх спеціальна освіта справляє незначний вплив. Кожен окремий випадок індивідуальний, тут будь-які поради недоречні. Кожен сам вирішує, як чинити в тому чи іншому випадку.
Слід сказати також, що приймати рішення про проведення перевірки потрібно обдумано, а не зопалу, не потрібно негайно брати телефон і починати обдзвонювати поліграфологів. Подумайте, як на це зреагує партнер, обговоріть з ним всі моменти, виріште, як ви вчините в разі того чи іншого висновку за результатами перевірки на детекторі брехні. І тільки після того, як ви досягнете взаємної згоди про доцільність проходження психофізіологічного дослідження на поліграфі, варто запрошувати фахівця. В іншому випадку ви даремно витратите і свій, і його час, а можливо і збільшите ситуацію своїми неузгодженими діями або неприйняттям результатів.
Крім цього, варто пам’ятати, що перевірка на поліграфі-детекторі брехні можлива лише з добровільної згоди особи, яка перевіряється. У разі відмови від перевірки замовник сам вирішує, як трактувати цю відмову. Тож, щоб не мучитись підозрами (можливо, марними), перевірка на поліграфі (детекторі брехні) дозволить вирішити ситуацію і поставити крапку.